384201-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Utbildning av personal
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning och coaching inom försäljning.
Referensnummer: 16156
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79632000 Utbildning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Uminova Innovation stimulerar entreprenörer och kreativa människor att testa och utveckla sina affärsidéer och bygga växande företag. Därför vänder vi oss till företagsamma människor från akademi och näringsliv i Umeå och regionen. Uminova Innovation stödjer aktivt våra kunder i innovationsutvecklingsprocessen. Vi ger support vid utveckling av idéer nya metoder, processer, tjänster och produkter samt kommersialisering av dessa, såväl nationellt som internationellt.
Vi upphandlar nu Utbildning inom försäljning, business to business, Utbildning inom behovsanalys samt Support via säljcoachning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del A:1 – Utbildning inom försäljning, business to business och Del A:2 – Utbildning inom behovsanalys
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79632000 Utbildning av personal, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 79311410 Ekonomisk konsekvensanalys, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del B – Support via säljcoachning
Del nr: 2