38421-2021 - ResultatSverige-Jönköping: Rullstolar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Manuella rullstolar (HMC)
Referensnummer: RJL 2020/1641
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193120 Rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Olika typer av rullstolar såsom aktiv-, standard-, transport-, och komfortrullstol för vuxna samt aktiv-, standard-, och komforttrullstol för barn.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen