3843-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Inredningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inredningsarkitekter Jubileumsprojektet - Hotell
Referensnummer: 18-0710
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79931000 Inredningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Liseberg Skår 40:17, nedan kallad Liseberg, genomför en upphandling avseende inredningsarkitekter/-designers för de publika ytorna i Lisebergs Jubileumsprojekt, delprojekt 1 Hotell. Liseberg inbjuder leverantörer, nedan kallad Leverantör, att lämna ansökan i enlighet med denna förfrågan.
Zon 1 – Hotell Våning 9 Restaurang
Zon 2 – Hotell Övriga gästytor
Ytterligare information om upphandlingen framgår av förfrågan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79932000 Inredningsdesign
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen