Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Multifunktionsprinter - MFP
Referensnummer: 2023-00022IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Borås Stad önskar upphandla multifunktionsprinter med tillhörande serviceavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30232130 Färgskrivare, 30232150 Bläckstråleskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen