2. Förfarande
Förfarande
Titel: Magnetkamera
Beskrivning: Region Jämtland Härjedalen avser upphandla en Magnetkamera 3T inklusive komplett RF-bur. Utrustningen ska ersätta en av Östersunds sjukhus befintliga magnetkameror som uppnått sin tekniska livslängd. Anbudet ska avse: En (1) stycken driftklar fast monterad Magnetkamera 3T inklusive komplett RF-bur på röntgenavdelningen Östersunds sjukhus. Magnetkameran ska levereras med: Löstagbart bord enligt kravspecifikation. Option önskas på kontrastspruta enligt kravspecifikation, MR-kompatibel rullstol, sidomarkörer för höger/vänster, teknisk lösning för filmvisning i undersökningsrummet och ferromagnetisk detektor i anslutning till dörr.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33113000 MRT-utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116149:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning