384408-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Nyförläggning med schaktfria metoder
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNyförläggning med schaktfria metoder
BeskrivningUpphandlingen avser Nyförläggning med schaktfria metoder som uppdelade i totalt 4 tjänsteområden: Tjänsteområde A Hammarborrning Tjänsteområde B Styrd borrning Tjänsteområde C AT-borrning Tjänsteområde D Jordraket
Intern identifierare25/12
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000