384412-2018 - ResultatSverige-Umeå: Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsvaror Umeå universitet, Mittuniversitet
Referensnummer: FS 2.1.2-631-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar leverans av kontorsvaror till Umeå universitet och Mittuniversitet i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Ramavtalet omfattar avtal med en (1) leverantör under maximalt fyra (4) år. Inga volymer garanteras.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30199500 Arkivlådor, brevkorgar, förvaringslådor och liknande föremål, 30193200 Brevkorgar och tidskriftssamlare, 39260000 Brevkorgar och skrivbordsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen