384458-2020 - ÄndringSverige-Huddinge: IT-tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-Drifttjänster
Referensnummer: HB/2020:362
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Huge Bostäder AB inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med ansökan i upphandlingen av IT-driftstjänster. Upphandlingen är uppdelad i sex områden enligt nedan:
— Servicedesk
— Kapacitetstjänster
— Nätverkstjänster
— Integrationstjänster
— Arbetsplatstjänster
— Skrivartjänster
Leverantörer kan inkomma med ansökan avseende ett eller flera områden. Avtal kommer att tecknas per upphandlingsområde.