2. Förfarande
Förfarande
Titel: Distansutbildning vuxen
Beskrivning: Upphandlingen avser att tillgodose de behov av kurser som kan uppstå hos Vuxnas lärande då lärare i egen regi inte kan uppbringas samt säkerställa att kommunen kan - i de fall som behoven uppstår - erbjuda utbildning via distans gällande grundläggande vuxenutbildning samt gymnasial vuxenutbildning.
Intern identifierare: 23- 1030-1020-1010-203
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80400000 Vuxen- och annan undervisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000