384521-2019 - ÄndringSverige-Malmö: Anläggningsarbeten för kajer
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
8649 Varvshallarna Bro & Kaj
Referensnummer: 19/100
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45241100 Anläggningsarbeten för kajer
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet omfattar ny bakåtförankrad spontkaj, betongpågjutning, utfyllnad, kajstegar och utrustning, marksanering, el- och belysningsarbeten, ledningar och byggnation av gång och cykelbro.
Entreprenaden innehåller även sysselsättningsskapande åtgärder, se AFD.346 Anställda.