384522-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Utbildning med avseende på försvars- och säkerhetsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Training of Test Pilots
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
The Swedish Defence Materiel Administration [Försvarets materielverk, FMV] hereby invites the submission of tenders for the FMV's procurement of test pilot course for fixed wing Military class B for FMV test and evaluation flight test operations.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
80600000 Utbildning med avseende på försvars- och säkerhetsmateriel, 80650000 Utbildning och simulering: luftfartyg, robotar och rymdfarkoster
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.