Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster för ledning av utbildningsprogram och undervisning i utbildning för yrkesverksamma
Referensnummer: UH 2021/95
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulter till avdelningen för uppdragsutbildning vid Uppsala universitetet, som avses nyttjas vid kurser och föreläsningar som ges inom ramen för uppdragsutbildning. (se förordning 2002:760). I uppdraget ingår att, tillsammans med Uppsala universitet och dess och kunder, utveckla, planera och genomföra utbildningsinsatser riktade mot chefer och medarbetare i offentlig sektor. Det kan även förekomma enstaka utbildningsinsatser till privat verksamhet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen