2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI - Sanering av Viskan
Beskrivning: Request för information (RFI). Borås Stad har för trolig avsikt att låta utföra sanering av hela eller delar av Viskans vattensystem mellan väg 27 och Rydboholm. Syftet med denna förhandsinformation är främst att hitta olika alternativa mottagningsanläggningar som har tillstånd för mottagning, stabilisering och deponering av detta avfall, dvs avvattnat sediment.
Intern identifierare: 2024-00079IN
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster