384617-2018 - ResultatSverige-Linköping: Röntgenapparatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Röntgenutrustning för klinisk mammografi
Referensnummer: UC-2017-110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av mammografisystem till Bröstenheten Mammografi på Region Östergötland.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33124200 Röntgendiagnostisk utrustning, 38582000 Röntgenutrustning för kontroll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen