Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Analystjänster rörande grundämnen, metaller och mineraler i biologiska prover från djur
Referensnummer: 2022/591
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71620000 Analystjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
SVA har för avsikt att inhämta information i denna RFI avseende analystjänster rörande grundämnen, metaller och mineraler i olika biologiska prover från djur för kommande val av upphandlingsstrategi till kommande upphandling inom området analystjänster. SVA kan utforma sina behov genom att få in synpunkter från marknaden och få ta del av marknadens kunskap och förslag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 90700000 Miljötjänster, 98300000 Diverse tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Request for information där SVA kan samla information från marknaden inför val av upphandlingsstratgi till en kommande upphandling inom området analystjänster rörande grundämnen, metaller och mineraler i olika biologiska prover från djur.