Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI för Digitala personakter och digitala arkiv för Region Örebro län
Referensnummer: Dnr 22RS4201
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72252000 Dataarkivering
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna RFI är att tillvarata branschens leverantörers erfarenheter, kunskaper och framtidsvisioner för att kunna skapa ett tydligt, transparent och proportionerligt upphandlingsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 72252000 Dataarkivering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syftet med denna förfrågan är att tillvarata branschens leverantörers erfarenheter, kunskaper och framtidsvisioner för att kunna skapa ett tydligt, transparent och proportionerligt upphandlingsunderlag.