384646-2018 - ResultatSverige-Härnösand: Röntgenapparatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Akutlab Röntgenmottagningen Sundsvalls sjukhus
Referensnummer: 17RS10539
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar köp av en (1) röntgenutrustning till akuta rummet, Röntgenkliniken, Sundsvalls sjukhus.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33124200 Röntgendiagnostisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen