Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av boende med särskild service enligt LSS.
Referensnummer: UH-2016-13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Söderköpings kommun inbjuder Er att lämna anbud på upphandling gällande drift av boende med särskild service enligt LSS i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Söderköpings kommuns upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Ytterligare information om Söderköping och vår verksamhet finns på www.soderkoping.se
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling avser utförande av driftentreprenad, boende med särskild service, enligt Lagen (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS) § 9 punkt 9 och gäller för en gruppbostad med 6 platser som är under uppförande. Gruppbostaden kommer vara belägen på Trännögatan 1 i Söderköping och beräknas vara klar för att tas i bruk under våren 2017.