2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fordonsvågar
Beskrivning: NSR AB planerar att investera i tre nya fordonsvågar vid sin anläggning i Helsingborg och inbjuder därför leverantörer att lämna anbud. Upphandlingen avser leverans av moderna, driftsäkra och noggranna fordonsvågar inklusive montage och driftsättning. Leveransen ska omfatta kompletta vågsystem med installation, verifiering och dokumentation. Markarbeten, elinstallationer och service ingår inte.
Intern identifierare: 26-0264
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38311000 Elektroniska vågar och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 42923000 Maskiner för vägning och vågar, 42923200 Vågar, 42923220 Vågar för löpande vägning av varor, 42923230 Kontrollvågar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000