384714-2025 - Resultat
Sverige – Färdigställande byggnadsarbeten – RAMAVTAL - Måleriarbeten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRAMAVTAL - Måleriarbeten
BeskrivningEntreprenaden avser ramavtal för Måleriarbeten. Ramavtal avses att tecknas med fyra (4) entreprenörer som uppfyllt samtliga kvalifikationer och lämnat anbud som innehåller lägst pris enligt utvärderingsmodell. Avrop kan omfatta så väl mindre- som större uppdrag. Mindre uppdrag kan omfatta t.ex. löpande underhåll- och reparationsuppdrag (ytskikt) i bostäder, gemensamhetslokaler, trapphus m.m. Större uppdrag kan omfatta t.ex. utvändig målning och målning av fönster och dörrar utomhus.
Intern identifierare25/3
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45442180 Ommålning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000