Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
3D Visualisering 2022
Referensnummer: FB 2022/767
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72313000 Datafångsttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Familjebostäder inbjuder Er härmed att komma in med anbud avseende upphandling 3D visualisering vilket i huvudsak inkluderar
1. Datafångst
2. Databearbetning
3. Publicering
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48310000 Programvara för dokumentredigering, 48313000 Programvara för optisk teckenigenkänning, 48320000 Programvara för ritning och bildbehandling, 48322000 Programvara för grafik, 48328000 Programvara för bildbehandling, 72313000 Datafångsttjänster, 79961200 Flygfotografering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
3. Publicering (systemleverans)