384827-2019 - ResultatSverige-Alingsås: Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fikabröd, konditorivaror och enklare catering
Referensnummer: 2018.423 KS
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Alingsås kommun har upphandlat ett ramavtal med flera leverantörer avseende fikabröd, konditorivaror och enklare catering.
Avtalsstart
Planerad avtalsstart 2020-02-01.
Avtalsslut
Planerat avtalsslut 2024-02-01.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15811000 Brödprodukter, 15812000 Bakverk och kakor, 55520000 Catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Alingsås kommun avser att upphandla ramavtal med flera leverantörer avseende fikabröd, konditorivaror och enklare catering.