384828-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Parenterala näringslösningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Näringspreparat 2018Tilläggsupphandling SLL980
Referensnummer: 18/129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33692210 Parenterala näringslösningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Tilläggsupphandling till avtal SLL980 av produkter som det finns behov för hos verksamheten
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15880000 Speciella näringsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen