Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk kommunikation
Referensnummer: 18216
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79342000 Marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser strategisk kommunikationsrådgivning för köparen med ett fåtal beställare som alla är i ledande befattning.
Syftet är att utveckla och säkerställa köparen som en attraktiv kommun både på den nationella och internationella arenan, vilket kräver varierande och komplexa behov av tjänster inom strategisk kommunikationsrådgivning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79342000 Marknadsföring, 79341000 Reklam, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen