Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kreativ kommunikation och produktion
Referensnummer: 18136
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsgivaren kommer att arbeta med samhällsinformation och kommunikation till alla valda målgrupper; invånare, beslutsfattare, medarbetare, näringsliv och turism. Uppdrag inom denna upphandling omfattar hela det utbud av tjänster som krävs för att fylla funktionen som vår kreativa byråpartner och produktionsbyrå, det vill säga kundens huvudbyrå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79340000 Reklam och marknadsföring, 79952000 Evenemang
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen