2. Förfarande
Förfarande
Titel: Allmän- och immunkemi samt automation
Beskrivning: Upphandlingen avser allmän- och immunkemi samt automation till sjukhusen i Halmstad och Varberg. Upphandlingen omfattar även en för Region Halland ensidig option på smittester.
Intern identifierare: RS240354
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 38432000 Analysapparatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del