2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggnation och tillhandahållande av fiberkabel mellan två fiberföreningar
Beskrivning: Upphandlingen avser att hitta en leverantör för byggande och tillhandahållande av fiberkabel för sammanbindning av Tegneby fiberförening och Mittorust fiberförening i Orust kommun. Projektet utförs med stöd från Västra Götalandsregionen (VGR) och Orust kommun.
Intern identifierare: Dnr. 30-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45232300 Uppförande och tillhörande arbeten för telefon- och kommunikationsledningar, 45232332 Arbeten som rör telekommunikationer, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 72400000 Internettjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000