See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skor till Kriminalvården
Beskrivning: Upphandlingen avser Intagnas skor till anstalter och häkten. Utöver detta inkluderar avtalet även skyddsskor till personal och intagna inom arbetsdriften och inom kök.
Intern identifierare: 2024-4241
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18800000 Skodon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000