Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster SLL1940
Referensnummer: SLL1940
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Samordnad upphandling för tryckeritjänster.
Anbudsområden:
1. Tryckeritjänster.
2- Tidningen 1177 Vårdguiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 56 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2Den upphandlande myndigheten förbehåller sig rätten att tilldela kontrakt genom att kombinera följande delkontrakt eller grupper av delkontrakt:
Upphandlingen är uppdelad i två (2) anbudsområde där respektive anbudsområdet avser en sammanhållen tjänst, där anbud ska lämnas på hela anbudsområdet. Anbud kan lämnas på ett eller båda två anbudsområden. Anbudsgivaren ska ange vilket eller vilka anbudsområden anbudet avser:
2. Tidningen 1177 Vårdguiden.
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Tryckeritjänster
Del nr: 1 Tryckeritjänster
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 79820000 Trycktjänster, 79823000 Tryckning och leverans, 79824000 Tryckning och distribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar anbudsområdet tryckeritjänster till Stockholms läns landstings.
2. Tidningen Vårdguiden.
Tidningen 1177 Vårdguiden
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 22212100 Periodiska publikationer, 79820000 Trycktjänster
Tidningen 1177 Vårdguiden.