2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konkurrensutsättning av DIS Bemanningstjänster sjuksköterskor och vårdpersonal 13572, Sjuksköterska
Beskrivning: Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: DIS Bemanningstjänster sjuksköterskor och vårdpersonal 13572, Sjuksköterska
Intern identifierare: 14801
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
Ytterligare klassificering (cpv): 79622000 Tillhandahållande av hemtjänstpersonal, 79624000 Förmedling av vårdpersonal, 85140000 Diverse hälsovård, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal, 85141200 Sjukskötersketjänster, 85142100 Sjukgymnasttjänster, 85312500 Rehabiliteringstjänster, 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Konkurrensutsättning av DIS Bemanningstjänster sjuksköterskor och vårdpersonal 13572, Sjuksköterska