Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45236110 Markanläggning för idrottsplatser
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45211200 Byggnation av servicehus
Ytterligare klassificering (cpv): 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet
Ytterligare klassificering (cpv): 45212100 Byggnadsarbete i samband med fritidsanläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45212140 Fritidsanläggning