385165-2026 - Resultat
Sverige – System- och stödtjänster – Support och underhållstjänster avseende kundinformationssystem för Gävle Energi AB
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSupport och underhållstjänster avseende kundinformationssystem för Gävle Energi AB
BeskrivningSyfte med upphandlingen är att få till stånd ramavtal avseende löpande support och underhållstjänster för kundinformationssystemet Business For Utilities Suite (BFUS). Exempelvis support avseende användande och konfigurering av BFUS och underhåll av befintlig installation, då till exempel olika förändringar sker i omgivande system som har integrationer med BFUS.
Intern identifierare49248
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSupport och underhållstjänster avseende kundinformationssystem för Gävle Energi AB