385184-2018 - ResultatSverige-Kinna: Reparation och renovering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Löpande fastighetsunderhåll
Referensnummer: 17/36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Löpande fastighetsunderhåll inom nedanstående kategorier, i enlighet med detta förfrågningsunderlag.
Efterfrågade kategorier är:
1. Bygg
2. Golv
3. Kyla
4. Måleri
5. Plåt
6. Ventilation
7. Rör
8. El
9. Data
10. Larm
11. Mark
12. Papptak
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232332 Arbeten som rör telekommunikationer, 45236000 Markanläggning, 45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor, 45261310 Plåtslageri, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45315100 Eltekniska installationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332200 VA-arbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45442100 Målning, 45442180 Ommålning, 45453100 Renoveringsarbeten, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen