Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Färska grönsaker, frukt och potatis
Referensnummer: RD20/03289
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser färska grönsaker, frukt och potatis till Region Dalarna för den kommande avtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2