2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal konsulttjänster inom klimatanpassning
Beskrivning: Ramavtal avseende klimatanpassning konsult
Intern identifierare: 5099/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster, 71351611 Klimatologi, 71351900 Geologi, oceanografi och hydrologi, 90711100 Risk- eller farobedömning utom för byggprojekt, 90712000 Miljöplanering, 90713000 Miljörådgivning, 90721800 Skydd mot naturliga faror eller risker
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000