2. Förfarande
Förfarande
Titel: Marknads- opinions- och attitydundersökningar
Beskrivning: Upphadnlingen omfattar olika typer av marknads- opinions- och attitydundersökningar, kan exempelvis vara kvantitativa mätningar, undersökningar och analyser samt kvalitativa undersökningar och analyser. Leverantören ska utföra hela eller delar av undersökningar åt kommunala organisationer med varierande behov, teknik och volym.
Intern identifierare: N050U25-374
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
Ytterligare klassificering (cpv): 79310000 Marknadsundersökningar, 79311000 Undersökningar, 79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys, 79312000 Marknadstestning, 79313000 Resultatuppföljning, 79314000 Genomförbarhetsstudie, 79315000 Sociala undersökningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde A- Generalister
Beskrivning: Delområdet omfattar breda allmänna kunskaper att genomföra olika marknads- opinions- och attitydundersökningar så som kvantitativa mätningar, undersökningar och analyser samt kvalitativa undersökningar och analyser.
Intern identifierare: Delområde A- Generalister
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde B - Specialister
Beskrivning: Delområdet omfattar kvalitativa undersökningar som ska genomföras av en Leverantör med tillgång till specialister inom utpekade områden.
Intern identifierare: Delområde B - Specialister