Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Web Conferencing Solution
Referensnummer: 18/40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en webkonferenslösning till MSB's utbildningsenhet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212930 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning och underhållning, 48931000 Programvara för utbildning, 48930000 Programvara för utbildning och underhållning, 80521000 Utbildningsprogram
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen