2. Förfarande
Förfarande
Titel: Textilavfall
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för insamling och behandling av textilavfall från återvinningsstationer (”ÅVS”) inom kommunen. Uppdraget omfattar också utplacering och skötsel av insamlingsbehållare, samt skötsel av området runt behållarna.
Intern identifierare: 25/1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000