38546-2021 - ResultatSverige-Sala: Kläder, skor, väskor och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkeskläder och arbetsskor
Referensnummer: 2020/851
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av yrkeskläder och arbetsskor till Sala kommun. Tryck på kläderna ingår.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18810000 Skodon förutom sport- och skyddsskor, 18830000 Skyddsskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen