Göteborgs Stad, Idrotts- och Föreningsförvaltningen (IOFF) genomför en upphandling av komponenter till vattenrening i badanläggningar samt i förekommande fall tillhörande reparationer och installationer.
IOFF ansvarar för underhåll av 8 badanläggningar i Göteborg.
Upphandlingen är indelad i följande delområden:
Delområde 1 - Komponenter till vattenrening i badanläggningar
Delområde 2 - Reparationer och installationer i badanläggningar
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42122100 Vätskepumpar, 42912300 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av vatten, 43324100 Utrustning till simbassänger, 45212212 Anläggningsarbete för simbassäng, 45330000 Rörmokeriarbeten, 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen