Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala tjänster
Referensnummer: UH-2021-60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar digitala tjänster (härefter tjänster) för Stiftelsen Nordiska museet. Ramavtal kommer att tecknas med (1) en leverantör.
Beskrivning av uppdraget
För att säkerställa att en hög kvalitet hålls i museets externa kommunikation i digitala kanaler, söker vi en digitalbyra° med bred kompetens som på° ett strategiskt och operativt sätt kan stödja oss i utveckling av digitala tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Museet har för avsikt att sluta Ramavtal med (1) en Leverantör. Ramavtalstiden gäller från och med att det har undertecknats av båda parter och i 24 månader med en möjlighet för museet att förlänga Ramavtalet med (1) ett år i taget med högst (2) två år så att den totala längden på Ramavtalet blir (4) fyra år, 2 år + 1 år + 1 år = 4 år. Uppskattat värde för hela ramavtalsperioden är 6 MSEK.