385509-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Angered: Fastighetsskötsel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Enklare fastighetsservice med avrop
Referensnummer: GB UH 302-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av Entreprenaden
B vill genom entreprenaden säkerställa att alla fysiska fel som kan uppstå i en hyres-fastighet åtgärdas på ett tillfredställande sätt.
B vill att ca 4 fastighetsskötare är fulltidsstationerad på området för att åtgärda diverse fel som kan uppkomma och uppfylla dem inställelsetider vi ställer som krav. Vi lägger stor vikt i hur dessa fastighetsskötare presentera sig och B, då dem kommer att vara en stor del av vår kontakt med slutkund.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen