Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Direktiv 2004/17/EG
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Genomförande, oavsett form, som tillgodoser de krav som de upphandlande enheterna har specificerat
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Helsingborg.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Överbyggnad och tillbyggnad av Helsingborgs reningsverk, Öresundsverket, för luktreducerande åtgärder inför exploatering av H+, Oceanpiren.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45262700 Ombyggnadsarbete, 45232423 Byggnation av avloppspumpstationer, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner