385619-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorietjänster – Labbanalyser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLabbanalyser
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal gällande Arvika och Eda kommuns och dess bolags behov av laboratorieanalyser av: Råvatten, dricksvatten (bakt. och kem), tappvarmvatten (analys av legionella), livsmedel, avlopp och slam, lakvatten, badvatten, miljöprover m.m.
Intern identifierareDnr 2024-124
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71900000 Laboratorietjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71610000 Provning och analys av sammansättning och renhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del