385649-2022 - ResultatSverige-Kalmar: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storstädning Oskarshamn 2022
Referensnummer: 2022-076
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar årlig storstädning till Oskarshamns sjukhus samt Regionens övriga verksamheter i Oskarshamn.
Uppdraget omfattas för närvarande av ca 30.735 kvm yta.
Ytor kan under avtalstiden tillkomma eller avgå. Debitering sker enligt angivet kvm-pris en gång per månad efter utfört arbete.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen