385736-2022 - ResultatSverige-Luleå: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem för underhållstjänster
Referensnummer: 512-14347-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Lännstyrelsen i Norrbottens län inbjuder till deltagande i Dynamiskt Inköpssystem för Underhållstjänster
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111100 Rivning, 45111220 Röjning av ris och buskar, 45420000 Snickerimonteringar, 45421000 Snickeriarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten, 77211300 Trädröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen