See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projekteringsorganisation till Masthuggskajen, Garage och Grundläggning
Beskrivning: Uppdraget omfattar framtagning av samtliga tekniska dokumenten/beskrivningar som krävs för att beställaren ska kunna upphandla byggnationen av Masthuggsgaraget B2 som en totalentreprenad. Utöver det ska projektorganisationen även ta fram samtliga dokument/handlingar som krävs för att kunna lämna in en för tillståndsansökan enligt miljöbalken. För mer information se upphandlingens administrativa föreskrifter punkten AUC.1 samt övriga handlingar enligt AUB.22
Intern identifierare: 0113/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000