385786-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster till Statens institutionsstyrelse: SiS ungdomshem Rebecka och SiS LVM-hem Rebecka/Ekebeylund enhet Rebecka
Referensnummer: 2.2-837-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar i huvudsak dagligstädning av SiS ungdomshem Rebecka, med en total yta om ca 1 470 kvadratmeter, och SiS LVM-hem Rebecka/Ekebylund enhet Rebecka, med en total yta om ca 750 kvadratmeter, som ska städas. Exempel på utrymmen som ska städas är kontor och övriga personalområden, men inte städning på institutionernas avdelningar. En mer detaljerad information om vad som ska utföras återfinns i bilaga 1a/1b Instruktion för löpande städning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Städtjänster till SiS ungdomshem Rebecka
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Städtjänster till SiS LVM-hem Rebecka/Ekebylund enhet Rebecka
Del nr: 2