See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Pacemakers och ICD-system
Beskrivning: Norra sjukvårdsregionen (region Västerbotten, Norrbotten, Västernorrland och Jämtland-Härjedalen) inbjuder Er härmed att i enlighet med kravspecifikation och villkor för anbudsgivning att inkomma med anbud på implanterbara defibrillatorer (ICD), pacemakrar och elektroder samt implanterbara loop-recorders (ILR-system). Denna upphandling berör implanterande kliniker och uppföljande kliniker. Implanterande kliniker är Sunderby sjukhus, Skellefteå sjukhus, Norrlands universitetssjukhus, Örnsköldsviks sjukhus, Sollefteå sjukhus, Sundsvalls sjukhus och Östersunds sjukhus. Uppföljande kliniker är förutom ovan nämnda, Kiruna sjukhus, Gällivare sjukhus, Kalix sjukhus, Piteå sjukhus och Lycksele sjukhus.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33182000 Apparatur för understöd av hjärtfunktioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: PM SSI
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88551:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33182200 Apparatur för hjärtstimulering
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: PM DDD
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88551:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: CRTP
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88551:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: ICD VVI
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88551:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: ICD DDD
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88551:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: CRTD
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88551:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: ILR
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88551:Lot:7