2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunikationsbyrå
Beskrivning: Barnombudsmannen inbjuder anbudsgivare att lämna anbud i denna ramavtalsupphandling av kommunikationsbyrå. Ramavtalet omfattar kommunikationstjänster som kan avropas i varierande omfattning, från enstaka insatser till större och långsiktiga uppdrag. Uppdragen kan omfatta hela kommunikationskedjan från analys och planering till produktion, genomförande och uppföljning av kommunikationsinsatser riktade till definierade målgrupper inom barnrättsområdet.
Intern identifierare: BO 2026-0016
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79341000 Reklam, 79342000 Marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000